Mätteknik



Godkända kursdeltagare

Markus Abrahamsson , Rebecca Ålander , Patrik Andersson , Charlotta Åström , Sara Bakir , Andreas Bonde , Johan Byegård , Kalle Byström , Per Carlsson , Anders Carlsson , Peter Dahlin , Lennart Davidsson , Tanya Delkinova , Frank Dittrich , Rolf Edström , Pierre Ekenberg, Halmstad , Peter Engstrand, Söderhamn , Annika Engström , José Escobar , Jimmy Gustafsson, Borås , Erika Gustavsson , Per Hallberg , Ingela Hjälte , Mikael Johansson , Tomas Johansson , Maria Jönsson , Gilbert Jönsson , Filip Juhlin , Bernt-Erik Karlsson , Tony Karlsson , Glenn Karlsson, Uddevalla , Julia Klang , Peter Kristoffersson, Malmö , Nikko Landin , Alf Landström , Björn Lanesjö , Zandra Larsen , Mats Larsson , Katarina Larsson , Petter Lidén , Kari Lilja , Fredrik Linden , Leif Lindgren , Thomas Lindhe , Hanna Löfqvist , Henrik Löfqvist , Gunnar Löfqvist , Tony Löfqvist , Mikael Lönn , Johanna Lundberg , Pär Lundberg , Hanna Malmström , Johan Månsson , Stefan Mårtensson , Heléne Martinsson , Jan Melén , Carina Millberg , Ensio Mynttinen , Johan Nääs , Emily Natt och Dag , Öystein Nergaard , Susanne Niklasson , Axel Nilsson , Per Nilsson , Mikael Nilsson , Karl Nilsson , Monika Nordqvist , Monika Nordqvist , Lars Norström, Falun , Lars Nylén , Anders Olsson , Johan Olsson , Sandra Olsson , Kent Pettersson , Roger Pihl , Henry Pilstål , Anna Pousette , Joni Rautanen , Pernilla Rhann Wallin , Tryggve Rönnqvist , Robert Ros , Cleas Rosendal, Västerås , Petra Schultz , Dag Sedin , Gunilla Segerdahl , Kirlna Skeppström , Nils Sundström , Johan Svensson , Stefan Svensson , Rickard Svensson , Britta-Lena Tofteby , Kimmo Tynkkynen , Oscar Wännerud , Lars Widebeck , Kristine Wiseman , Niclas Zachrisson

Markus Abrahamsson

Rebecca Ålander

Patrik Andersson

Kurser: Mätteknik

Charlotta Åström

Sara Bakir

Företag: Radonova Laboratories AB
Kurser: Mätteknik
Epost: sara.bakir@radonova.se

Andreas Bonde

Kurser: Åtgärdskurs (SSM) , Mätteknik
Epost: andreas.bonde@anticimex.se

Johan Byegård

Företag: Geosigma
Kurser: Mätteknik
Epost: johan.byegard@geosigma.se

Kalle Byström

Företag: Radonova Laboratories AB
Kurser: Mätteknik
Epost: karl.bystrom@radonova.se

Per Carlsson

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: per.carlsson@anticimex.se

Anders Carlsson

Företag: Vått & Torrt i Linköping AB
VTmedloefteliten2
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: anders.carlsson@vattochtorrt.com
Telefon: 0737074782

Peter Dahlin

Kurser: Mätteknik

Lennart Davidsson

Kurser: Mätteknik
Epost: lennart.davidsson@anticimex.se
Telefon: 070-514 16 32

Tanya Delkinova

Frank Dittrich

Företag: ACATRAIN Radonmätning AB
Kurser: Mätteknik
Epost: frank@acatrain.se
Telefon: 070-7788337

Rolf Edström

Företag: Radonutredning i VÄST AB
Kurser: Mätteknik , Radon i mark (SSM/SGU)
Epost: info@radonutredning.se

Pierre Ekenberg, Halmstad

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: pierre.ekenberg@anticimex.se

Peter Engstrand, Söderhamn

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: peter.engstrand@anticimex.se

Annika Engström

José Escobar

Företag: Villabesiktningar i Stockholm AB
Besiktningsman VB
Kurser: Mätteknik
Epost: jose@villabesiktningar.se
Telefon: 0704659090

Jimmy Gustafsson, Borås

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: jimmy.gustafsson@anticimex.se

Erika Gustavsson

Kurser: Mätteknik

Per Hallberg

Företag: Radonkonsult AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Certifikat: Sakkunnig inom Radon
Epost: per.hallberg@radonkonsult.se
Telefon: 0176-10700

Ingela Hjälte

Mikael Johansson

Företag: Sydnärkesotaren AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM) , Radon i vatten
Epost: mikael@sotaren.se

Tomas Johansson

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: tomas.johansson@anticimex.se

Maria Jönsson

Gilbert Jönsson

Filip Juhlin

Kurser: Mätteknik
Epost: filip.juhlin@anticimex.se

Bernt-Erik Karlsson

Tony Karlsson

Kurser: Mätteknik

Glenn Karlsson, Uddevalla

Kurser: Mätteknik
Epost: glenn.karlsson@anticimex.se

Julia Klang

Företag: Klang Arkitekter AB
Kurser: Mätteknik
Epost: klang@klangark.se

Peter Kristoffersson, Malmö

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: peter.kristoffersson@anticimex.se

Nikko Landin

Företag: Hemkomfort Svenska Hem & Miljö AB
Kurser: Mätteknik
Epost: nikko.landin@hemkomfort.se

Alf Landström

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: alf.landstrom@anticimex.se

Björn Lanesjö

Företag: FTX Gruppen Sverige AB
Kurser: Mätteknik
Epost: bjorn.lanesjo@ftxgruppen.se

Zandra Larsen

Mats Larsson

Katarina Larsson

Företag: Radonova Laboratories AB
Kurser: Mätteknik , Radon i vatten
Epost: katarina.larsson@radonova.se

Petter Lidén

Företag: PL Ingenjörsteknik AB
Kurser: Mätteknik
Epost: petter@plingenjorsteknik.se
Telefon: 070-4865354

Fredrik Linden

Leif Lindgren

Thomas Lindhe

Företag: Comnet AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@radonsanering.se
Telefon: 0706560818

Hanna Löfqvist

Henrik Löfqvist

Tony Löfqvist

Företag: Mark- & Miljökontroll i Särö AB
Kurser: Åtgärdskurs (SSM) , Mätteknik , Radon i mark (SSM/SGU)
Epost: tony.lofqvist@markomiljo.se
Telefon: 031935000 / 0727415105

Mikael Lönn

Företag:
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: mikael.lonn@relita.se

Johanna Lundberg

Pär Lundberg

Företag: Byggtest AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: par.lundberg@byggtest.se
Telefon: 070-570 58 28

Hanna Malmström

Johan Månsson

Företag: TrygghetsVakten Sverige AB
TrygghetsVakten 1rad
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM) , Radon i vatten
Epost: johan.mansson@trygghetsvakten.se
Telefon: 031-760 2000

Stefan Mårtensson

Företag: Gammadata Instrument AB
Kurser: Mätteknik
Epost: stefan.martensson@gammadata.se
Telefon: 018-566803

Heléne Martinsson

Kurser: Mätteknik

Jan Melén

Carina Millberg

Johan Nääs

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: johan.naas@anticimex.se

Emily Natt och Dag

Företag: Radonova Laboratories AB
Kurser: Mätteknik , Radon i vatten
Epost: emily.nattochdag@radonova.se

Öystein Nergaard

Susanne Niklasson

Företag: Radonova Laboratories AB
Kurser: Mätteknik , Radon i vatten
Epost: susanne.niklasson@radonova.se

Axel Nilsson

Per Nilsson

Kurser: Mätteknik , Radon i vatten
Epost: per.nilsson@landauer.se

Mikael Nilsson

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: mikael.nilsson@anticimex.se

Karl Nilsson

Företag: Radonova Laboratories AB
Karl
Kurser: Mätteknik
Epost: karl.nilsson@radonova.com

Monika Nordqvist

Kurser: Mätteknik
Epost: monika.nordqvist@mrm.se

Monika Nordqvist

Företag: Eurofins Radon Testing Sweden AB
Kurser: Mätteknik
Epost: monikanordqvist@eurofins.se

Lars Norström, Falun

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM) , Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: lars.norstrom@anticimex.se

Lars Nylén

Företag: Radonhjälpen AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: lars.nylen@live.se

Anders Olsson

Företag: Radonkonsult i Norrland AB
Kurser: Mätteknik , Radon i vatten , Radon i Byggnader SRF, Åtgärdskurs
Certifikat: Sakkunnig inom Radon
Epost: anders@rkn.nu
Telefon: 060-750 06 77 , 070-266 49 00

Johan Olsson

Företag: Radonova Laboratories AB
Kurser: Mätteknik
Epost: johan.olsson@radonova.se

Sandra Olsson

Företag: Radonova Laboratories AB
Kurser: Mätteknik , Radon i vatten
Epost: sandra.olsson@radonova.se

Kent Pettersson

Företag:
DSC02563
Kurser: Mätteknik
Epost: info@radonexperten.se
Telefon: 070-4202244

Henry Pilstål

Kurser: Mätteknik

Anna Pousette

Kurser: Mätteknik

Joni Rautanen

Kurser: Mätteknik
Epost: joni.rautanen@anticimex.se

Pernilla Rhann Wallin

Företag: Radonova Laboratories AB
Kurser: Mätteknik
Epost: pernilla.rhann-wallin@radonova.se

Tryggve Rönnqvist

Företag: Radonova Laboratories AB
Kurser: Mätteknik , Radon i vatten
Epost: tryggve.ronnqvist@radonova.se

Robert Ros

Kurser: Mätteknik
Epost: robert.ros@anticimex.se

Cleas Rosendal, Västerås

Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: claes.rosendal@anticimex.se

Petra Schultz

Dag Sedin

Företag: Dag Sedin Innovations AB
dagsedin radondagen3
Kurser: Mätteknik , Radon i mark (SSM/SGU) , Radon i Byggnader SRF, Åtgärdskurs
Certifikat: Sakkunnig inom Radon
Epost: dag@dagsedin.se
Telefon: 070-589 34 26
Bio: En av grundarna till Gammadata Mätteknik AB som bildades 1986. Utsågs till VD för Gammadata Instrument AB 1997 och är från och med 1 juli 2017 senior rådgivare för organisationen. Jobbar sedan januari 2019 som radonkonsult och rådgivare på Dag Sedin Innovations AB.

Gunilla Segerdahl

Kirlna Skeppström

Företag: Bjerking AB
Kurser: Mätteknik , Radon i vatten , Radon i mark (SSM/SGU) , Åtgärdskurs (SSM)
Certifikat: Sakkunnig inom Radon
Epost: kirlna.skeppstrom@bjerking.se

Nils Sundström

Kurser: Mätteknik

Johan Svensson

Kurser: Mätteknik

Stefan Svensson

Rickard Svensson

Kurser: Mätteknik
Epost: malmoavf@ocab.se

Britta-Lena Tofteby

Kimmo Tynkkynen

Företag: UAMS AB
Kurser: Mätteknik , Åtgärdskurs (SSM)
Epost: info@uams.se

Oscar Wännerud

Företag: Radonova Laboratories AB
Kurser: Mätteknik
Epost: oscar.Wannerud@radonova.se

Lars Widebeck

Kurser: Mätteknik

Kristine Wiseman